2014 Yılı Hisse Senedi Yılıdır!

2014 Yılı Hisse Senedi Yılıdır!Dünyaca ünlü sempatik yatırımcı Warren Buffett bu yıl için yine hisse senedi yatırımının karlı olacağını söyledi. Wall Street piyasalarında dolanan balon iddialarına katılmadığını da belirten Warren Buffett hisse senetlerinin geniş ve mantıklı bir bantta hareket ettiğini söyledi.

Hisse senedi fiyatlarının şimdiye kadar görülen en yüksek seviyelere çıktığı nedeniyle ortaya atılan balon iddialarını Buffett kabul etmiyor. Bu yükselişlerin tamamen doğal olduğunu belirtiyor ve 2014 yılının yine hisse senedi yılı olduğunu belirtiyor. Warren Buffett’in yapmış olduğu konuşmalar birçok yatırımcıyı etkiliyor. Yıllardır başarılı bir hisse senedi yatırımcısı olarak Buffett yatırımcılara tavsiye vermekten de çekinmiyor ve uzun vadeli yatırımın her zaman daha yüksek kazanç getireceğini belirtiyor.

Son zamanlarda fazlaca popüler olan sosyal medya ve teknoloji hisseleri konusunda ise Buffett, teknoloji hisselerinin nasıl değerlendiğini her zaman anlamadığını belirtiyor ama durumun 2001 yılındaki duruma benzemediğini de söylüyor. Google, Facebook ve Twitter hisse senetlerinin halka arz sonrasında göstermiş olduğu iyi performans ise ortada. Twitter hisse senetlerinin adını yazdırdığını New York Borsası’nda 2013 yılının son aylarında gösterdiği iyi performans da birçok yatırımcının dikkatini çekmiş durumda.

Sosyal medya ağlarının halka arz sonrasında gösterdikleri iyi performans ve piyasa takiplerinin kolaylığı birçok yatırımcıyı cezbediyor. Aynı zamanda Apple, Microsoft gibi dev teknoloji hisse senetlerine yatırım yapmak ülkemizde de popülerlik kazanıyor. Küresel bir piyasa olan forex piyasası aracılığıyla yapılan dev hisse senetlerine yatırım yatırımcılarına kısa vadede yüksek kazanç getiriyor.

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook‘un ilk çeyrek performansı bugün açıklandı ve olumlu gelen haberler sonrasında hisseleri değerlendi. Şirketin halka arz sonrasında sıfıra yakın olan mobil reklam geliri ise % 59 oranında yükseliş göstermiş durumda. Facebook hisse senetleri ise olumlu gelen veriler sonrasında 6 sent yükseldi. Piyasa değerinin ise geçen yıla göre iki katına çıktığı biliniyor.

Teknoloji devlerinden dolan Apple‘ın 2014 ilk çeyrek karı ise 2013 yılı aynı döneme göre % 7 yükseliş ile 10,2 milyar dolara yükseldi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından açıklanan Türk bankalarının geçen yılki karı ise 24,73 milyar lira yani 10,9 milyar dolar.

Apple, Microsoft, Facebook, Google ve Twitter gibi dünyanın en büyük teknoloji hisse senetlerine nasıl yatırım yapabileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz: http://www.borsanasiloynanir1.com/google-facebook-twitter-hisse-senedi-alim-satim/

Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn